درباره مجارستان

خانه/درباره مجارستان
درباره مجارستان ۱۳۹۶-۳-۲۹ ۱۳:۱۲:۰۸ +۰۰:۰۰

مجارستان کجاست؟

مَجارستان یا هانگری به مجاری (Magyarország) کشوری در اروپای مرکزی بوده که پایتخت آن بوداپست است. مساحت آن ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع است . مجارستان با حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت یکی از زیباترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که در قلب اروپای مرکزی واقع شده است. این کشور دارای جاذبه های توریستی فراوان و کشوری کاملا دموکراتیک است. زبان رسمی آن مجاری و واحد پول آن فورینت است. پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور بوداپست با یک میلیون ۷۴۰ هزار نفر جمعیت است.در حدود ۸۴ درصد از مردم این کشور مجاری‌تبار، ۱۴ درصد نامشخص، و ۳ درصد روما(کولی) هستند. درحال حاضر کشور مجارستان بورس دانشجویان خارجی می باشد زیرا زبان تدریس در این کشور انگلیسی است.مدارک دانشگاه های این کشور با توجه به قدمت دیرینه دانشگاه ها در تمامی کشورهای جهان معتبر بوده و همچنین هزینه های زندگی۴۰ %الي۵۰ % اروپای غربی است. بوداپست پایتخت کشور مجارستان یکی از زیباترین شهرهای اروپا بوده که رود دانوب در این شهر به ۳ شاخه تقسیم و مناظربسیار زیبایی را ایجاد نموده است. واحد پول این کشور فورینت و تقریبا هر ۲۰۰ فورینت برابریک دلار و هر یورو برابر با ۲۴۰ فورینت می باشد. این کشور دارای ۴ دانشگاه علوم پزشکی و ۱ دانشگاه علوم مهندسی مورد تایید ایران می باشد که موسسه اعزام دانشجو دانش پویان آریا با مجوز از وزارت علوم یکی از برترین موسسات برای اخذ پذیرش این داشگاهها و تحصیل در مجارستان خواهد بود.

شهرهای مهم مجارستان

بوداپست (Budapest)
پچ (Pecs)
سگد (Szedged)
دبرسن (Debrecen)

بوداپست

Budapest

بوداپـِست پایتخت کشور مجارستان و بزرگترین شهر این کشور است. این شهر بعلاوه مرکز فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و صنعتی مجارستان نیز می باشد. بوداپست از دو بخش بودا و پست تشکیل شده که اولی در کرانهٔ باختری (سمت راست) رود دانوب و دومی در سمت خاوری این رود واقع شده‌اند.جمعیت بوداپست در سال ۲۰۱۱ برابر با ۱٬۷۲۱٬۵۵۶ نفر بوده است. مساحت شهر حدود ۵۲۵ کیلومتر مربع است و به هیچ شهرستانی وابسته نیست و بصورت مستقل از سازمان استانبندی کشور مجارستان اداره می شود.

پچ

Pecs

یکی از شهرهای مجارستان است که در جنوب غربی این کشور قرار گرفته است. جمعیت شهر پچ در سال ۲۰۰۷ برابر ۱۵۶٫۶۴۹ نفر بوده است. پچ پنجمین شهر بزرگ کشور مجارستان است. این شهر نیمه کوهستانی از زیباترین شهرهای بزرگ مجارستان محسوب می گردد که سال ۲۰۱۱ بعنوان مرکز فرهنگی اروپا شناخته شد و همچنین این شهر پذیرای دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف من جمله آمریکا و کانادا و سوئد و فرانسه و آلمان و سایر کشورهای اروپایی است.

سگد

Szedged

چهارمین شهر بزرگ مجارستان است. شهر سگد کشور مجارستان مرکز شهرستان چونگراد و نیز مرکز ناحیه جنوب شرقی مجارستان است.بر پایه آمار سال ۲۰۱۰، جمعیت شهر سگد کشور مجارستان برابر با ۱۶۹٬۷۳۱ نفر و مساحتش ۵۹۴٫۸ کیلومتر مربع است. شهر سگد کشور مجارستان علاوه بر اینکه یکی از شهر های مهم توریستی کشور مجارستان می باشد، یک شهر دانشجویی هم برای مشتاقان تحصیل در مجارستان محسوب میشود. مهمترین دانشگاه شهر سگد کشور مجارستان، دانشگاه علوم پزشکی شهر سگد مجارستان می باشد که علاقمندان به تحصیل در مجارستان می توانند بعد از گذراندن دوره پری مدیکال دانشگاه علوم پزشکی شهر سگد در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی، دندانپزشکی به زبان انگلیسی، داروسازی به زبان انگلیسی در دانشگاه علوم پزشکی شهر سگد کشور مجارستان ورود کنند. علاوه بر دانشگاه علوم پزشکی شهر سگد کشور مجارستان، دانشگاه های دیگر در زمینه های فنی و مهندسی به زبان انگلیسی، رشته های علوم انسانی به زبان انگلیسی، رشته های هنر به زبان انگلیسس و کالج های و مدارس مختلف آن اشاره کرد.

دبرسن

Debrecen

شهر دبرسن کشور مجارستان یکی از شهرهای مجارستان و بزرگترین شهر بعد از پایتخت یعنی بوداپست است و شهر دبرسن کشور مجارستان در گذشته مدتی پایتخت کشور مجارستان بوده‌ است.